
Všetko o konopnej izolácii
Konope sa osvedčilo ako vynikajúci zdroj na výrobu všetkého od oblečenia cez lano, plienky po opaľovací krém až mlieko. Priemyselné konope nie je opojné a môže sa pestovať ako obnoviteľný materiál. Jedným z aspektov, ktoré sa doteraz ukázali ako najpriaznivejšie, je použitie konope na izoláciu.
Čo je to konopná izolácia
Konopná izolácia je kompozitný materiál, ale je veľmi ekologický. Namiesto toho, aby sa konopná izolácia skladala z 51% rastlinných vlákien a 49% plastov a chemikálií, obsahuje až 92% konope a asi 8% polyesterových vlákien. Zvyšok kompozitu tvoria netoxické spojivá a požiarna úprava.
Konopná izolácia je skvelá alternatíva zateplenia vášho domova, ktorá má pri výrobe menší vplyv na životné prostredie.
Aké sú ekologické výhody konopnej izolácie
Konope je vysádzané kvôli zvýšeniu zdravia pôdy vytieňovaním burín a pomáha zlepšovať celkovú štruktúru pôdy. Rýchlo rastie, nepotrebuje veľký priestor, nevyžaduje insekticídy ani pesticídy a spotrebuje veľmi málo vody.
Na konci životnosti je možné konopnú izoláciu recyklovať alebo zomlieť na kompost, pretože ide o organický materiál.
Ako funguje konopná izolácia?
Okrem skvelej izolačnej vlastnosti, jednou z najdôležitejších výhod je to, ako reaguje na vlhkosť. Konopné vlákna sú veľmi priedušné a fungujú ako filter na kondenzáciu s odvádzaním vlhkosti. Konope je hygroskopické, čo znamená, že absorbuje kondenzáciu a pomáha tak kontrolovať vlhkosť v domácnosti.
Udržiava tiež konzistentnú teplotu, čím znižuje náklady na vykurovanie či chladenie, a vďaka svojej hustote aj výborne odhlučňuje.
Výhody
- konope je úplne recyklovateľné
- neobsahuje škodlivé látky
- prirodzene chráni pred plesňami a baktériami
- výborné tepelné a izolačné vlastnosti
- počas výrobného procesu sa spotrebuje málo energie
- udržateľný materiál, ktorý reguluje vlhkosť
Stavba z dreva, slamy a konope. Materiály na biologickej báze sa stále viac používajú v stavebnom sektore, ktorý sa musí stať udržateľnejším, pretože je jedným z hlavných zdrojov znečistenia pôdy, vzduchu a vody.
Vedeli ste, že štyridsať percent svetových surovín spotrebuje stavebný priemysel a päťdesiat percent emisií CO 2 do atmosféry pochádza zo stavebného sektora? Okrem toho „ Tradičné stavebné a izolačné materiály – minerálneho alebo syntetického pôvodu – sú len zriedka recyklovateľné . Na konci svojej životnosti sú vyhodené na skládky.
2 Comments
-
-
Tímea Marcinovová
Dobrý deň pán Hradský, my sme predovšetkým realizátormi. Nevenujeme sa predaju materiálov. Skúste zahraničné weby.
-
Komentáre nie sú aktivované.
Marian Hradsky
Zdravim nepredavate nahodov konopnu izolaciu hrubky 40mm panel na zateplenie ulov alebo poradte nemozem sa nikde dopatrat predaja dakujem